Katalánsko

Španělské Katalánsko je ráj gastronomie a umění. Vychovalo jednoho z nejproslulejších šéfkuchařů světa Ferrana Adriu a v současnosti se pyšní jednou z nejlepších restaurací na planetě – El Celler de Can Roca tří slavných bratří – kuchaře, sommeliera a cukráře. Barcelonu vyzdobil kultovní architekt Antoni Gaudí a také malíř a sochař Miró, městečko Figueres zase zazářilo surrealismem Salvadora Dalího.

Naše Mňam Tour je putováním po stopách těchto slavných velikánů. Během pěti dní navštívíme celkem čtyři různá místa - romantickou rybářskou vesničku u francouzských hranic, nejvyhlášenější vinařství v historickém regionu Ampurdán, Dalího městečko Figueres a samozřejmě milovanou Barcelonu!

V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU NÁM NAPIŠTE O PODROBNĚJŠÍ INFO NA: anna@grand-restaurant.cz


 
 

V JAKÉM DUCHU VÝPRAVY PROBÍHALY


Gastronomické zážitky:
Zažili jsme “fine dining”, tradiční katalánskou kuchyni i obyčejné hospůdky, kam chodí jen místní. Povečeřeli jsme 39 chodů v 2* michelinové restauraci pod taktovkou jednoho z nejlepších chefů Španělska. Ochutnali jsme významná vína a pravou katalánskou šumivou cavu. Užili jsme si pořádnou baskickou hostinu a navštívili drsnou rybářskou burzu. Měli jsme unikátní možnost ochutnat mořský plankton či menu s kompletní úpravou pokrmů tak, jako tomu bylo před objevením ohně. Degustovali jsme rýži, nejlepší šunku z černých vepřů a zmrzliny prazvláštních chutí. Byli jsme na nejslavnějším trhu, v nejstarších barcelonských delikatesách i v celosvětově proslulé cukrárně. Ochutnali jsme domácí foie gras, pravý baskický cider či nejvyhlášenější barcelonské koblížky. Snídali jsme u moře v malé rybářské vesničce i na střeše s výhledem na celou Barcelonu.
 

Památky a kulturní zajímavosti: Nejvýznamnější vinařství regionu Ampurdán - návštěva vinic, sklípků a středověkého hradu, prastará knihovna, impozantní muzeum Slavadora Dalího, Gaudího stavby, gotické paláce a romantická barcelonská zákoutí...


 
Sport: Fotbalový zápas FC Barcelona
 
 

PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE!

květen 2015 | září 2015květen 2016 | červen 2016 | říjen 2016
 
 
Katalánsko 2016 (říjen)


 
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top