Sevilla, Andalusie

Návštěva hlavního města Andalusie je prodchnutá ochutnávkami typických tapas v "lidových" bufetech, ale i michelinské restauraci. Nelze též minout alespoň několik základních historických skvostů, jakými jsou obří katedrála s ostatky Kryštofa Kolumba, symbol města Giralda, královský palác Alcázar, židovská čtvrť St. Cruz a filmaři oblíbená Plaza de España. Jednodenní výlety za poznáním kultury a gastronomie dalších andaluských měst směřují do provincie Cádiz s nejkrásnějšími plážemi Španělska a s nejstarším hlavním městem v celé Evropě, do kolébky sherry - městečka Jerez, do přístavu Huelva vyhlášeného rybami a mořskými plody, nebo také do Jabuga - města, které proslavil tradiční iberijský "jamón" té nejvyšší kvality. Na programu nesmí chybět ani pravé flamenco či škola vaření andaluských specialit. Podle sezónních možností nás může čekat také výlet soukromou lodí, býčí zápasy či královská koňská drezúra. Výjimečná je též několikahodinová cooking show televizní hvězdy Enrique Sáncheze.

V roce 2014 jsme poprvé navštívíli celkem čtyři různá andaluská města a ochutnali jejich největší gastronomické poklady. Zažili jsme proslulé býčí zápasy v historické sevillské aréně a pravou andaluskou svatbu ve městě, ze kterého pochází ten nejlepší iberijský jamón v zemi. Ochutnali jsme býčí oháňku, vilejše husokrkého, živé mušle "coquinas" a kdo měl odvahu tak vyzkoušel třeba také srdce tuňáka!

 

V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU NÁM NAPIŠTE O PODROBNĚJŠÍ INFO NA: 
 anna@grand-restaurant.cz

V JAKÉM DUCHU VÝPRAVY PROBÍHALY


Gastronomické zážitky:
Večeře v michelinské restauraci světově uznávaného chefa, malá škola vaření andaluských specialit na soukromé lodi, prohlídka vyhlášeného rybího trhu, moderní i tradiční tapas, pravá Sangría s výhledem na říční přístav, domácí "paella" na kterou už nikdy nezapomentete, ochutnávka unikátní pochoutky vilejše husokrkého, možnost večeře v typickém plážovém bistru "chiringuito", tradiční porcování tuňáka a odborná přednáška týkající se využití jeho jednotlivých částí v kuchyni, "welcome drink" na střeše jednoho z nejluxusnějších sevillských hotelů, prohlídka pastvin a přednáška o kultuře iberijských vepřů, svatební raut s ochutnávkou tradičních iberijských uzenin, vyhlášených sýrů, vína a mnoho dalšího


Památky a zajímavosti:
Královský palác Alcázar a jeho zahrady, symbol Sevilly věž Giralda a 3. největší křesťanská katedrála na světě (ostatky Kryštofa Kolumba), Plaza de España (EXPO 1929), ultramoderní vyhlídka na město Sevilla, odpoledne strávené na jedné z nejkrásnějších pláží Andalusie, ubytování v moderním hotelu jednoho z nejlepších španělských řetězců nebo v historické sevillské židovské čtvrti v hotelu jehož tradice se nese až do 16. st. 

Kultura: Flamenco, býčí zápasy, výlet privátní lodí, pravá andaluská svatba...PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE!

2012 | 2013
 
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top