Mňam Tour

Nekonečná kulinářská „odyssea“ stále pokračuje a my s Vámi nepřetržitě sdílíme naše týdenní „úlovky“ v Čechách i za hranicemi! Jsou to naše osobní zážitky z nevšedních restaurací, lokálních trhů, nočních barů, cukráren, kaváren i jen tak z ulice. Kdo ví, jestli se právě Vy nedáte zlákat a nepojedete si to s námi nakonec zažít na vlastní kůži!

Máte chuť? - Napište na anna@grand-restaurant.cz

 
MnamTour Mnam Tour
Grand Restaurant
12. 05. 2017

Je třeba začít od dětí! A v pražské Stromovce to vzali za správný konec - udělali bohatý zábavný program pro naše nejmenší a k tomu osvětu v oblasti šetření naší planety. Mimo jiné děti informovali i o bioodpadu, elektroodpadu či třídění barevného skla. Palec nahoru!

Grand Restaurant
08. 05. 2017
Kopřivy už jsou v plném květu. Rostou na kdejakém rumišti, jsou zdarma a jsou skvělé do čaje, do salátu i do sekané.
Grand Restaurant
04. 05. 2017

Grilovací sezóna se blíží - mějte fantazii! My jsme si udělali burgery "co dům dal": tu zbytek hořčice, tam lžička pesta, okurčička a cibulka z předešlého dne, trocha potlučených rajčátek a do masa hluchavky, co jsme nasbírali při procházce kolem vody:)

Grand Restaurant
02. 05. 2017
V některých restauracích vám nabídnou místo příboru laboratorní nástroje. Samotné pokrmy pak občas bývají hodně z jiného světa...
Grand Restaurant
28. 04. 2017

Také často hledáte "tu správnou" vázu? - Udělejte si vlastní a ještě při tom recyklujte a chraňte planetu!

Grand Restaurant
25. 04. 2017
Prague Food Festival představí i řadu delikates! Šnečí pochoutky, husí játra, pralinky a nevšední druhy čokolád, hummus princess, italskou zmrzlinu, žitné dobroty, tradiční i netradiční sýry a paštiky, orientální oříšky a sušené ovoce... Tak už máte vstupenku? / Prague Food Festival - gastronomic event of the year! Have you bought your ticket already?
Grand Restaurant
25. 04. 2017
Vivat Hoffmeisterům v umění i v gastronomii.
Grand Restaurant
21. 04. 2017

Z odpadu umělecké dílo! Kreativní Katalánci vytvořili v zapadlé rybářské restauraci dekoraci na stůl z prázdných lastur a korků od vína. Voilà!

Grand Restaurant
19. 04. 2017
Oči, barva žáber a pevnost kůže vám prozradí zda je ryba čerstvá.
Grand Restaurant
13. 04. 2017

Na plakátu stojí: "Přemýšlejte o tom, co nakupujte. Vařte s láskou. Používejte méně mouky a masa. Jezte lokálně. Servírujte tak akorát. Zpracujte zbytky."

Grand Restaurant
07. 04. 2017

Strop židovského muzea moderního umění v San Franciscu zdobí desítky glóbusů z druhé ruky a použitých hraček. Není nad to dát věcem "nový život"...

Grand Restaurant
04. 04. 2017
Jaro je tady. Kytky jsou v truhlíku a rukola, petržel, libeček, polníček, pažitka - vše se "dere" ze záhonu ke slunci!
Grand Restaurant
01. 04. 2017
Motto: “Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!” 26.5 Pátek 12-21h 27.5 Sobota 12-21h 28.5 Neděle 12-19h Jeden z největších food festivalů v naší zemi. Špičkové restaurace, osvěžující nápoje, nevšední delikatesy, cooking show, workshopy, hudba a další části bohatého programu. RESTAURACE - goo.gl/h3p5dJ Letos jsme si s výběrem restaurací dali opravdu záležet. Můžete se těšit na kuchyni indickou, francouzskou, italskou, karibskou, středozemní, fusion, asijskou, kreolskou i českou. Chybět nebudou ani vegetariánské speciality. Všechny pokrmy budou připraveny z výběrových a čerstvých surovin. ANGUSFARM AUREOLE FUSION RESTAURANT & LOUNGE BELLEVUE ETNOSVĚT GAO DEN CHATEAU MCELY, PIANO NOBILE RISTORANTE IL GIARDINO, NH PRAGUE CITY KOBE LA BODEGUITA DEL MEDIO LE GRILL, THE GRAND MARK PRAGUE MIRELLIE MONARCHIE NOSTRESS PROLOG BAR SPICES RESTAURANT & BAR, MANDARIN ORIENTAL U EMY DESTINNOVÉ V ZÁTIŠÍ NÁPOJE - goo.gl/0MPAhZ Vedle prvotřídních koktejlů, lahodných vín a osvěžujícího piva si pochutnáte i na vynikající kávě a luxusních značkách minerálních a pramenitých vod. DELIKATESY - goo.gl/v318c0 Čokoládové pralinky, husí játra, párování vína s čokoládou, hlemýždi na několik způsobů, italské sýry, lahodné paštiky, domácí hummus či řemeslně vyráběná zmrzlina, to vše si pro vás připraví stánky s delikatesami. PROGRAM: Bohatý program nabídne barokní kuchyni v Czech Specials, školu vaření s Apetitem, cooking show na stánku Kenwood a Hotpoint, workshopy v Etnosvětě a Spices Restaurant & Bar, přednášky o zdravé stravě, soutěž čepování piva s pivovary Lobkowicz, skvělou hudbu v Prolog Baru a v La Bodequita del Medio nebo dětský koutek. Dopřejte si chvilku pohody v doprovodu dobrého jídla a pití ve Vyšehradských sadech! Vstupenky: - Předprodej za 450Kč na goo.gl/YqwrMg - Na místě za 550Kč Podrobné informace o všech účastnících, partnerech a programu najdete na www.praguefoodfestival.cz/uvodni-strana
Grand Restaurant
31. 03. 2017

Podporujte podniky, které myslí na naši planetu. Rozhodnutí je jen na vás!

Grand Restaurant
28. 03. 2017
Parkoviště pro lázeňské konvičky hostů v Marianských Lázních. Z hlediska gastronomického jde jen o to zvolit ten správný pramen.
Grand Restaurant
25. 03. 2017

Smažené rýžové arancini, jejichž základem je šafránové rizoto se "zbytky z kuchyně" a alioli. Ořezy z mrkve, zbytky hub a cibule... voilà - dokonalé amuse bouche!

Grand Restaurant
21. 03. 2017
Předposlední langoš v roce 1968 na Balatonu, posledni před týdnem na Štrbskem plesu. Domácí, ručně hnětený -skvělý!
Grand Restaurant
16. 03. 2017

Povadlá zelenina se vždy dá rozmixovat spolu s cizrnou a dostanete tak úžasný hummus. Zbytek "odkrojků" můžete přidat například k vařeným fazolím, pomačkat a usmažit lahodné "kofty". Doplníte čerstvým salátem a o oběd je postaráno!

Grand Restaurant
14. 03. 2017
Pirohy plněné "zemiakovou" kaší, zalité bryndzou a sypané popraženou slaninkou...i trocha čerstvé pažitky potěší. Dietka chudých - chuťová bomba!
Grand Restaurant
10. 03. 2017

V karibské džungli se pije 100% dešťová voda. Okysličená, bez chloru a škodlivin. Vše co hledáme, nalezneme v přírodě. 
Až budou obsluhovat roboti, bude vhodné je na chvíli vypnout.
Anonym
Top